TERMINI:
06. JAN – 13. JAN | Promo 1099 eur | First minute 1199 eur | Regular 1299 eur
*** POSETA LORO PARKU UKLJUČENA U CENU ***
Plan i program putovanja
Dan 1
BEOGRAD – TENERFIRE (1 noćenje)
Sastanak na aerodromu ‘’Nikola Tesla’’ u dogovoreno vreme. U popodnevnim časovima se ukrcavamo na let za Tenerife. Let iz Beograda sa presedanjem. U večernjim časovima stižemo na prelepo ostrvo Tenerife. Transfer do smeštaja u Puerto De la Cruz. Upoznavanje sa okolinom. Noćenje.
Dan 2 – 3
PUERTO DE LA CRUZ (2 noćenja)
Naredne dane provodimo istražujući najlepši grad i glavno turističko mesto na ostrvu – Puerto de la Cruz. Imaćemo priliku da se družimo sa lokalnim stanovništvom, probamo lokanhu hrano i vino, da šetamo gradskim ulicama i uživamo u mešavini moderne i kolonijanojne arhitekture, i naravno, da se kupamo na beskrajno neobičnim plažama od crnog vulkanskig peska koje okružuju grad. Od aktivnosti i fakultativnih izleta tu su nezaobilazni zoološki vrt Loro Park gde se nalazi najveći akvarijum sa delfinima i pingvinima na svetu i mnoštvo zanimljivosi i atrakcija iz životinjskog sveta, dok je tokom boravka u Puerto de la Cruz-u planiran i obilazak ostrva i njegovih najznačajnijih tačaka. Takođe, grad je bogat raznovrsnim sadržajima pa će biti prilike za individualne obilaske i kvalitetno provedeno vreme.
Dan 4
PUERTO DE LA CRUZ – COSTA ADEJE (1 noćenje)
Nakon četiri dana napuštamo prelepi Puerto de la Cruz i selimo se na rajske plaže juga ostrva. Transfer do Costa Adeje u prepodnevnim satima i dolazak u smeštaj koji se nalazi nadomak jedne od najlepših plaža na ostrvu. Upoznavanje sa okolinom
Dan 6 – 8
COSTA ADEJE (3 noćenja)
Ovde nam neće biti potrebno ništa do dobrog raspoloženja i želje za uživanjem. Jug Tererifa je poznat po dobrom provodu, dobrim plažama i prelepoj prirodi, a upravo Costa Adeje je mesto koje najuspešnije kombinuje najbolje od svega navedenog. U neposrednoj blizini se nalazi niz atrakcija i znamenitosti – čuvena Playa de las Americas, ulica noćnog života Veronicas, mnoštvo vodenih parkova, kao i čuvena golf igrališta. Dalje, tokom boravka, kroz fakultativne izlete obićićemo najlepše delove juga ostrva – fabriku bisera, staro selo Maska kao i čuvani vulkan Teide.
Imaćemo pravu priliku da kupimo najraznovrsnije bisere sa svih strana sveta, kao i prepoznatljive bisere lokalne proizvodnje. Upoznaćemo prelepi nacionalni park Teide, vulkanski lokalitet koji je od strane UNESCA uvršten u svetsku baštinu. Posetićemo i svakako najlepše selo na Tenerifima – selo Maska, poznato po beskrajno lepim pejzažima koji ga okružuju. Iz dana u dan otkrivaćemo lepote ostrva – imaćemo priliku da posetimo i susedno ostrvce La Gomera odakle je upravo Kolumbo krenuo ka Novom svetu, kao i priliku da sa gusarskog broda uživamo u pogledu na delfine i kitove u prirodnom okruženju.
Dan 9
TENERFIRE – BEOGRAD
Polazak na aerodrom u prepodnevnim časovima i let do Beograda, sa usputnim presedanjem. Opraštamo se od neobične Spanije i sabiramo utiske. Dolazak u Beograd u poslepodnevnim časovima. Kraj putovanja.